اجازه اقامت تحصیلی

turkey-flag-background

اجازه اقامت تحصیلی Student Residence Permit

انواع اجازه اقامت در ترکیه: در قوانین جدید اقامتی ترکیه، 6 نوع اجازه اقامت مشخص شده است:

  1. اجازه اقامت کوتاه مدت ( Short-Term Residence Permit )
  2. اجازه اقامت برای خانواده ( Family Residence Permit )
  3. اجازه اقامت تحصیلی ( Student Residence Permit )
  4. اجازه اقامت بلند مدت ( Long- Term Residence Permit )
  5. اجازه اقامت بشردوستانه ( Humanitarian Residence Permit )
  6. اجازه اقامت برای قربانیان قاچاق انسان ( Residence Permits for the victims of Human Trafficking )

اجازه اقامت تحصیلی

در زیر به توضیح کامل اجازه اقامت تحصیلی (Student Residence Permit) خواهیم پرداخت:

اجازه اقامت تحصیلی (Student Residence Permit)

اجازه اقامت دانشجویی (تحصیلی) به آن دسته از افراد خارجی داده می شود که برای گذراندن دوره های تحصیلات تکمیلی، کارشناسی و یا دو سال کاردانی در موسسات آموزش عالی ترکیه ثبت نام می کنند. افراد خارجی که با رضایت والدین خود در برنامه های آموزش ابتدایی یا متوسطه تحصیل می کنند، برای هر بار درخواست اقامت تحصیلی، اجازه اقامتی به مدت 1 سال دریافت می کنند.

داشتن اجازه اقامت دانشجویی هیچ حقوقی درباره گرفتن مجوز اقامت برای والدین و سایر اقوام دانشجویان خارجی نمی دهد. مدت زمان اقامت دانشجویان خارجی نمی تواند بیش از مدت زمان تحصیل آن ها باشد. با وضع قوانین جدید، دانشجویان خارجی می توانند بعد از فارغ التحصیلی و پیدا کردن شغل مناسب و دریافت مجوز کار قانونی، با اقامت کاری به زندگی خود در ترکیه ادامه دهند.

با این حال دانشجویان خارجی که در دوره های لیسانس یا دو سال کاردانی ثبت نام کرده اند می توانند پس از اتمام سال اول تحصیل در ترکیه شروع به کار کنند. ضمنا دانشجویان خارجی که در دو سال برنامه های کاردانی ثبت نام کرده اند، اجازه کار آنها نمی تواند در هفته بیش از 24 ساعت باشد. لازم بذکر است، درخواست های پذیرش دانشجویان خارجی که در معرض تصمیمات اخراج یا ممنوعیت ورود قرار دارند پذیرفته نمی شود.

به پایان مقاله (اجازه اقامت تحصیلی Student Residence Permit) رسیدیم، امیدواریم مطالب ارائه شده در این مقاله، برای شما مخاطب محترم مفید واقع شود. در صورتیکه هر گونه سوال، نظر و یا پیشنهادی در مورد این مطلب ، خرید آپارتمان در ترکیه ، خرید ملک در ترکیه ، خرید خانه در ترکیه ، سرمایه گذاری در ترکیه ، مهاجرت به ترکیه ، مهاجرت به آلمان و مهاجرت به اروپا دارید، از طریق فرم زیر می توانید اقدام نمایید. کارشناسان پرگاس در اسرع وقت به سوال هایتان پاسخ خواهند داد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
keyboard_arrow_up