15غذا که باید در ترکیه بخورید

turkey-flag-background

15 غذایی که باید در ترکیه بخورید

Döner (دونر)

یک غذای کلاسیک ترکی که در آلمان نیز به یک غذای ملی تبدیل شده است. دونر به اشکال مختلفی از جمله dürüm döner (در نان لواش) و pide (در نان باگت گرد) و ekmek (در نان مخصوص) و کباب ایسکندر (همراه با نان های خورد شده، ماست، سس گوجه فرنگی و کره) ارائه می شود.

15 غذایی که باید در ترکیه بخورید

İçli Köfte (ایچلی کوفته)

کوفته (گوشت گاو) یک غذای ترکی استاندارد و در عین حال خوشمزه است و ایچلی کوفته دارای یک پوسته ترد و خوشمزه است که از بلغور پر شده از گوشت چرخ کرده، پیاز و جعفری تهیه شده است.

15 غذایی که باید در ترکیه بخورید

Lahmacun (لحماجون)

لحماجون که معمولاً به اشتباه به عنوان “پیتزا ترکی” خوانده می شود، هیچ ارتباطی با پیتزای کلاسیک ایتالیایی ندارد. یک دور خمیرنان نازک را که در وسط آن گوشت چرخ کرده میباشد را همراه با لیمو و جعفری سرو می کنند.

15 غذایی که باید در ترکیه بخورید

Meze (مزه)

مزه، که به آن اشتها آور می گویند، قبل از غذای اصلی سرو می شود. مزه، بسیار گسترده و متنوع است و سینی آن شامل برخی از مواد خوراکی مانند لوبیا، پوره سیب زمینی، مکعب های بادمجان سرخ شده با یک ماست و سس گوجه فرنگی، موهامارا (آغشته به فلفل قرمز، گردو، آب لیمو)، شیره انار و دلمه و سالاد و… می باشد.

15 غذایی که باید در ترکیه بخورید

Kebap (کباب)

کباب انواع مختلفی در ترکیه دارد. از جمله آدانا کباب (گوشت گوسفند ادویه دار و تند که به صورت کباب شده بر روی سیخ ها تهیه شده است)، اورفا کباب (گوشت گوسفند ادویه دار غیر تند که به صورت کباب شده بر روی سیخ ها تهیه شده است)، بیتی کباب (گوشت بره کباب شده روی سیخ، پیچیده شده در نان لواش و در کنار ماست و سس گوجه فرنگی)، کباب شیش (مکعب های گوشتی و برشته شده).

15 غذایی که باید در ترکیه بخورید

Manti (مانتی)

کوفته های دست ساز کوچک پر از گوشت چرخ کرده را جوشانده و سپس با ماست و سس مخصوص با روغن، پاپریکا، نعنا و سیر سرو می کنند.

15 غذایی که باید در ترکیه بخورید

Balık Ekmek (بالیک اک مک)

یکی از نمادهای جالب گردشگری استانبول، بالیک اک مک ساندویچ حاوی ماهی کبابی بدون تیغ، پیاز و سالاد است.

15 غذایی که باید در ترکیه بخورید

Karnıyarık (کارنیاریک)

یک غذای بسیار رایج در بسیاری از رستوران های استانبول، کارنیاریک است که از بادمجان های کامل پخته شده پر از گوشت چرخ کرده و جعفری خرد شده که در سس گوجه فرنگی خوابانده و با برنج و گوجه فرنگی سرو می شود.

15 غذایی که باید در ترکیه بخورید

Kadınbudu Köfte (کادینبودو کوفته)

نوع دیگری از کوفته گوشتی که در خمیر تخم مرغ و آرد سرخ و سرو می شود.

kadinbudukofte

Hünkar Beğendi (هونکار بیندی)

یک بشقاب شگفت انگیز متشکل از گوشت بره مکعبی نرم بر روی پوره بادمجان به همراه کره و پنیر کاشار آب شده.

hunkarbeyendi

Kuzu Tandir (کوزو تاندیر)

غذای باستانی که با پختن گوشت بره بسیار ظریف در کوره خاک رس در زمین تهیه و همراه با برنج آجیلی سرو می شود.

kuzutandir

Izgara Balik (ایزگارا بالیک)

ایزگارا بالیک (Izgara Balik) ماهی تازه کبابی است. این ماهی‌ بسته به فصل می‌تواند ماهی همسی (ماهی آنچووی)، ماهی لورک (خارماهی دریایی)، ماهی چوپرا (ماهی سیم)، ماهی ایستاوریت (کوسه ماکرل)، ماهی پالاموت (ماهی ماکرل) و ماهی لوفر (آبی‌ماهی) باشد.

izgarabalik

Pide (پیده)

پیده خمیر شیرینی خوشمزه به شکل قایق پر شده با بسیاری از مواد مختلف مانند گوشت چرخ کرده، اسفناج، تخم مرغ و سوسیس تند ترکی و مکعب های کوچک گوشت گوساله یا گوشت گاو و … می باشد.

pide

Yaprak Sarma (یاپراک سارما)

برگ های انگور یا کلم، پخته شده و سپس با گوشت چرخ کرده یا برنج یا آجیل کاج و مویز پر می شوند و سپس محکم بسته می شوند.

yapraksarma

Su Böreği (سو بورئی)

بورک لایه هایی از خمیر نازک است که با مواد مختلفی مانند اسفناج، گوشت چرخ کرده یا سیب زمینی های فصلی پر و پخته می شود.

suboregi

به پایان مقاله (15 غذایی که باید در ترکیه بخورید) رسیدیم، امیدواریم مطالب ارائه شده در این مقاله، برای شما مخاطب محترم مفید واقع شود. در صورتیکه هر گونه سوال، نظر و یا پیشنهادی در مورد این مطلب ، خرید آپارتمان در ترکیه ، خرید ملک در ترکیه ، خرید خانه در ترکیه ، سرمایه گذاری در ترکیه ، مهاجرت به ترکیه ، مهاجرت به آلمان و مهاجرت به اروپا دارید، از طریق فرم زیر می توانید اقدام نمایید. کارشناسان پرگاس در اسرع وقت به سوال هایتان پاسخ خواهند داد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
keyboard_arrow_up