فارغ التحصیلان جویای کار

germany-immigration-flag-background

فارغ التحصیلان جویای کار Graduates Job Seeker

فارغ التحصیلان جویای کار که به تازگی از یک دانشگاه آلمانی، فارغ التحصیل شده اند و توانایی برآورده کردن نیازهای زندگی خود را دارند، می توانند اجازه اقامت خود را برای پیدا کردن شغل مناسب تمدید نمایند. اجازه اقامت برای 18 ماه تمدید میشود و فارغ التحصیلان، می توانند بدون محدودیت، مجاز به کار باشند (بر اساس بخش 16 بند 4 قانون مهاجرت)

فارغ التحصیلان جویای کار

فارغ التحصیلان جویای کار ساکن خارج از کشور آلمان

  • اگر قصد دارید یک کار مناسب در زمینه رشته تحصیلی خود در آلمان پیدا کنید
  • اگر مدرک دانشگاهی آلمانی دارید یا از یک موسسه به رسمیت شناخته شده در آلمان فراغ التحصیل شده اید
  • اگر مدرک تحصیلی از دانشگاههای خارج از کشور آلمان دریافت کرده اید که قابل مقایسه و همسان سازی با مدرک تحصیلی آلمانی است
  • اگر تمکن مالی دارید

در اینصورت می توانید (بر اساس بخش C18 قانون مهاجرت کشور آلمان) مجوز اقامت، برای پیدا کردن شغل دریافت کنید. این نوع مجوز اقامت محدود به 6 ماه می باشد و قابل تمدید نمی باشد. برای دریافت مجدد مجوز برای پیدا کردن کار پس از ترک کشور، شما باید در خارج از کشور آلمان حداقل مدت زمانی را که در کشور آلمان، به دنبال کار بوده اید، خارج از کشور آلمان باقی بمانید. این مجوز اقامت کار،  مجوز برای تامین امنیت معیشتی نیست.

فارغ التحصیلان ساکن داخل کشور آلمان

اگر در حال حاضر در آلمان زندگی می کنید و مایل به پیدا کردن یک کار مناسب در زمینه رشته تحصیلی خود در آلمان هستید. اگر دارای مدرک تحصیلی عالیه آلمان یا تحصیلات عالیه خارجی هستید که قابل مقایسه با مدرک آلمانی است و تمکن مالی دارید و همچنین واجد شرایط (بر اساس بخش C18 بند 1 قانون مهاجرت) باشید، فرصت دریافت مجوز اقامت برای پیدا کردن کار را دارا هستید.  به این شرط که، قبل از صدور اجازه کار برای پیدا کردن شغل، مجوز اقامت را داشته باشید (بر اساس بخش C18 بند 3 قانون مهاجرت).

در این مورد، مجوز اقامت فقط برای 6 ماه معتبر است و قابل تمدید نمی باشد. برای دریافت مجدد مجوز اقامت برای پیدا کردن کار پس از ترک کشور آلمان، باید در خارج از کشور آلمان حداقل مدت زمانی را که در کشور آلمان، به دنبال کار بوده اید، خارج از کشور آلمان باقی بمانید. مجوز اقامت کار،  مجوز برای تامین امنیت معیشتی نیست.

فارغ التحصیلان دوره های آموزش فنی و حرفه ای

اگر موفق به تکمیل یک دوره آموزشی فنی حرفه ای (بر اساس بخش 16 بند 5 الف قانون مهاجرت) شوید، میتوانید اجازه اقامت خود را تا 1 سال برای یافتن شغلی تمدید نمایید. کار کردن در این زمان مجاز است (بر اساس 16 بند B5 قانون مهاجرت).

اگر قصد دارید از خارج از کشور وارد آلمان شوید و مشغول به کار شوید، با ویزای اقامت نمیتوانید مشغول به کار شوید (1 الف بند 2 قانون مهاجرت). اگر کار مناسبی پیدا کردید، می توانید برای کارت آبی یا اقامت دیگری برای اشتغال در آلمان بدون ترک کشور درخواست کنید. برای گرفتن ویزا برای جستجوی کار باید به نمایندگی های قانونی آلمان در خارج از کشور که مسئولیت انجام روادید را بر عهده دارند (سفارت یا کنسولگری کشور آلمان) مراجعه کرده درخواست ویزای اقامت برای جستجوی کار بدهید.

فارغ التحصیلان جویای کار

به پایان مقاله (فارغ التحصیلان جویای کار Graduates Job Seeker) رسیدیم، امیدواریم مطالب ارائه شده در این مقاله، برای شما مخاطب محترم مفید واقع شود. در صورتیکه هر گونه سوال، نظر و یا پیشنهادی در مورد این مطلب ، خرید آپارتمان در ترکیه ، خرید ملک در ترکیه ، خرید خانه در ترکیه ، سرمایه گذاری در ترکیه ، مهاجرت به ترکیه ، مهاجرت به آلمان و مهاجرت به اروپا دارید، از طریق فرم زیر می توانید اقدام نمایید. کارشناسان پرگاس در اسرع وقت به سوال هایتان پاسخ خواهند داد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
keyboard_arrow_up