پرهیزهای مهم در ترکیه

turkey-flag-background

پرهیزهای مهم در ترکیه

ترکیه کشوری پهناور است که همه چیز برای ارائه دارد، از سواحل زیبا گرفته تا آثار باستانی، روستاهای قدیمی تا آسمان خراش های مدرن و موارد دیگر. با این حال، قبل از سفر خود به ترکیه، حتماً نکات زیر را به عنوان پرهیزهای مهم در ترکیه که حتما باید از آنها اجتناب کنید، در نظر داشته باشید:

ورود به مسجد با لباس های کوتاه و نازک

مساجد تاریخی ترکیه، مانند مسجد آبی، ایاصوفیه یا مسجد جدید ترکیه، نه تنها یک جاذبه گردشگری محسوب می شوند، بلکه اماکنی هستند که افراد پرهیزکار و مومن نیز برای ادای نماز به آنجا می روند. بدین ترتیب پیشنهاد میشود که به این مساجد احترام گذاشته و با لباس پوشیده وارد آن شوید. برای پوشاندن بازوها و شانه های خود حتماً یک ژاکت همراه خود داشته باشید و از پوشیدن شلوارک یا دامن کوتاه در روز بازدید خودداری کنید.

پرهیزهای مهم در ترکیه

استفاده از تاکسی بدون آرم

اغلب رانندگان تاکسی در ترکیه دوست دارند که گردشگران را از راه دورتر به مقصد برسانند و یا از تاکسی متر خراب استفاده کنند تا پول بیشتری از شما دریافت کنند. شما همیشه می توانید با گرفتن تاکسی از ایستگاههای مخصوص تاکسی از این امر جلوگیری کنید و یا با نصب اپیلیکیشن هایی مانند (بی تاکسی) یا (اوبر) که مانند اسنپ در ایران عمل میکنند نزدیکترین تاکسی را به محل اقامت خود فراخوانده و از قیمت آن تا مقصد مطلع شوید.

پرهیزهای مهم در ترکیه

فقط به مراکز خرید رفتن

در هنگام بازدید از ترکیه و خرید، فقط به مراکز خرید سر نزنید، بلکه از بازارهای بزرگ و فروشگاه های دیگر ترکیه که در سطح شهرها پراکنده هستند نیز بازدید کنید که در آنها می توانید لباس، صنایع دستی خارق العاده و لوازم بسیار منحصر به فردی را تهیه کنید که در هیچ یک از مراکز خرید یافت نمی شوند.

پرهیزهای مهم در ترکیه

سفر به ترکیه هنگامی که رژیم غذایی دارید

غذاهای ترکی بسیار شگفت انگیز هستند، بنابراین توصیه میکنیم در هنگام رژیم غذایی خود به این کشور سفر نکنید تا از لذت چشیدن غذاهای لذیذ ترکی محروم نشوید. از کباب های دلچسب گرفته تا غذاهای دریایی تازه، آب نبات های فوق العاده و شیرینی های پخته شده با شیر تازه و خوشمزه، تا بتوانید بدون احساس گناه از هرچیزی امتحان کنید.

پرهیزهای مهم در ترکیه

تمرکز تنها روی مناطق توریستی

در بازدید از ترکیه فقط به مناطق توریستی شهرسر نزنید و از همه جای شهر بازدید کنید، به خصوص از شهرهای کوچک ترکیه حتما بازدید کنید. ترکیه مناطق زیادی به جز مناطق توریستی برای بازدید دارد. یک یا دو روز را صرف دیدن مناظر مهم توریستی کنید، اما حتماً تحقیقات خود را انجام داده و مناطق محلی تر را کشف کنید تا بتوانید تجربه ای به یاد ماندنی از ترکیه داشته باشید.

پرهیزهای مهم در ترکیه

انتظار از رانندگان برای پیروی کامل از مسائل راهنمایی و رانندگی

رانندگان ترکیه احتمالاً جزو بدترین رانندگان در جهان هستند و شما باید در هر شرایطی بسیار مراقب باشید، چه یک ماشین اجاره کرده باشید و چه زمانی که از خیابان عبور میکنید. اگر تصمیم دارید که در ترکیه رانندگی کنید، صبر و حوصله زیادی داشته باشید، به خصوص در یک شهر بزرگ مانند استانبول که ترافیک فراوانی دارد.

پرهیزهای مهم در ترکیه

نشان دادن پول خود

فقط چند منطقه در ترکیه وجود دارد که می توانید به راحتی ثروت خود را به نمایش بگذارید، مانند محلات غنی در شهرهای بزرگتر مانند استانبول یا آنکارا. اما با این حال، بهتر است از نشان دادن همه پول خود چه در این شهر های بزرگ و چه در شهرهای کوچکتر و به ویژه در مناطق روستایی پرهیز کنید زیرا این کار باعث میشود که افراد سوء استفاده گر به شما نزدیک شوند و شما را طعمه قرار دهند.

شرکت پرگاس با کادری مجرب و دلسوز در خدمت شما هموطنان گرامی می باشد

به پایان مقاله (پرهیزهای مهم در ترکیه) رسیدیم، امیدواریم مطالب ارائه شده در این مقاله، برای شما مخاطب محترم مفید واقع شود. در صورتیکه هر گونه سوال، نظر و یا پیشنهادی در مورد این مطلب ، خرید آپارتمان در ترکیه ، خرید ملک در ترکیه ، خرید خانه در ترکیه ، سرمایه گذاری در ترکیه ، مهاجرت به ترکیه ، مهاجرت به آلمان و مهاجرت به اروپا دارید، از طریق فرم زیر می توانید اقدام نمایید. کارشناسان پرگاس در اسرع وقت به سوال هایتان پاسخ خواهند داد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
keyboard_arrow_up