انتقال درون شرکتی

germany-immigration-flag-background

انتقال درون شرکتی Intra Corporate Transfer

انتقال درون شرکتی یکی از انواع اقامت در کشور آلمان می باشد. قانون اقامت آلمان روش های متعددی را برای درخواست انتقال داخلی شرکت ها برای اتباع کشور سوم فراهم کرده است (منظور از اتباع کشور سوم شهروندانی هستند که شهروند کشورهای اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و کشور سوئیس نباشند)

اگر فقط قصد دارید در یک نهاد میزبان آلمانی که مرتبط به شغل شماست کار کنید، میتوانید کارت ICT دریافت نمایید. این مورد در صورتی اعمال خواهد شد که شما در کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین در یک نهاد میزبان آلمان مشغول به کار باشید، اما اکثر دوره اقامت خود را در آلمان ساکن باشید. اگر بیشتر مدت اقامت شما در یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا صرف شود، شما باید مجوز اقامت تحت دستورالعمل 66 / 2014 / EU درخواست کنید. این نوع اقامت به شما اجازه خواهد داد که در یک دوره زمانی خاص در یک نهاد میزبان آلمان کار کنید.

انتقال درون شرکتی

کارت ICT

در مقررات اتحادیه اروپا در مورد انتقال درون شرکتی یک مجوز اقامت جدید برای اتباع کشورهای ثالث که در یک کشور عضو اتحادیه اروپا کار می کنند به عنوان مدیران، متخصصان یا کارآموزان که در یک گروه مشابه انتقال داده شده اند، در قانون اقامت به شکل کارت ICT معرفی می شوند.

به عنوان یک کارمند، می توانید مجوز انتقال درون شرکتی (مطابق با بند 19 ب قانون مهاجرت) دریافت نمایید اگر:

 • نهاد میزبان در آلمان و نهادی که در یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا تشکیل شده است متعلق به یک شرکت یا گروهی از شرکتهایی باشد که به آن تعلق دارید
 • شما در نهاد میزبان در آلمان به عنوان مدیر، کارمند متخصص یا کارآموز مشغول به کار هستید و شواهدی را در اختیار دارید که صلاحیت حرفه ای مورد نیاز شما را مشخص می نماید
 • شما حداقل به مدت 6 ماه به طور مستمر با گروه و یا شرکتهای مرتبط کار کرده اید
 • انتقال درون شرکتی بیش از 90 روز طول می کشد
 • آژانس اشتغال فدرال طبق ماده 39 قانون مهاجرت آن را تصویب کرده است، یا کار مرتبط به این موضوع معاف از تصویب باشد
 • شما می توانید یک قرارداد کاری و در صورت لزوم نامه ای را برای مدت زمان انتقال درون شرکتی معتبر ارائه دهید

اقامت کوتاه مدت Short-term mobility

قوانین مربوط به اقامت کوتاه مدت در اتحادیه اروپا که در مورد اتباع کشورهای ثالث برای انتقال درون شرکتی استفاده می شود، آسان شده است. این بدان معنی است که اگر شما قبلا اقامت تحت دستورالعمل ICT در یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا دریافت کرده اید، می توانید در آلمان بدون درخواست اقامت مشغول به کار شوید. این بستگی به کار شما در نهاد میزبان آلمان در این تعهد دارد که شما را برای حداکثر 90 روز در طی یک دوره 180 روز منتقل کرده است.

شرایط ذیل باید رعایت شود:

 • شما باید مجوز اقامت تحت دستورالعمل را دارا باشید
 • نهاد میزبان در آلمان و نهادی که در یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است باید متعلق به یک شرکت یا گروهی از شرکت ها باشد
 • شما باید از رفتار برابر با کارگران آلمانی برخوردار شوید، در مورد حقوق و دستمزد که در طول انتقال به آلمان به شما اعطا می شود

به منظور استفاده از اقامت کوتاه مدت (Short-term mobility) در آلمان، نهادی که قبلا مجوز اقامت را در اختیار شما قرار داده (در کشور اتحادیه اروپا)، باید اطلاعیه را به مرکز اداره فدرال مهاجرت و پناهندگان ارسال کند.

اطلاعات مربوط به اطلاع رسانی:

در صورت انتقال درون شرکتی در آلمان به وسیله مکانیسم کوتاه مدت، نهادی که در کشور اتحادیه اروپا، در آن کارت ICT صادر شده است، باید اطلاعات مورد نیاز را به اداره فدرال مهاجرت و پناهندگان ارسال نماید. به منظور انجام این کار، فرم اطلاع رسانی باید به صورت کامل و دیجیتال تکمیل شود.

علاوه بر این، نسخه های دیجیتالی مدارک ذیل باید همراه با فرم ارسال شوند:

 • اجازه اقامت صادر شده توسط اولین کشور عضو اتحادیه اروپا
 • شواهدی مبنی بر اینکه نهاد میزبان و شرکتی که در یک کشور سوم تاسیس شده و متعلق به یک گروه از شرکت ها هستند
 • قرارداد کار و در صورت لزوم نامه انتصاب و مدرک شناسایی و گذرنامه معتبر / گذرنامه جایگزین

فرم اطلاع رسانی از طریق سرور BSCW ارسال می شود. اتباع کشور سوم که کارت ICT آلمان بر اساس بخش 19ب قانون مهاجرت کشور برای آنها صادر شده است، می توانند در دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا و در نهاد میزبان که متعلق به گروه و شرکت هایی که آنها در حال حاضر در آلمان کار می کنند، فعالیت کنند. اطلاع رسانی باید به صورت جداگانه، برای بعضی از کشورهای عضو ارسال گردد.

کارت Mobile ICT Card

اتباع کشورهای ثالث که قبلا مجوز اقامت تحت قوانین ICT یک کشور عضو اتحادیه اروپا را دارا هستند و قصد دارند مدت طولانی تر (بیش از 90 روز) در آلمان بمانند، میتوانند برای این اقامت درخواست دهند که به عنوان Mobile ICT Card شناخته شده است.

می توانید (بر اساس بخش 19ب قانون مهاجرت) یک Mobile ICT Card دریافت نمایید اگر:

 • در طول مدت زمان درخواست، اجازه اقامت شما تحت این دستورالعمل معتبر باشد
 • شما کار را در نهاد میزبان در آلمان به عنوان مدیر، کارمند متخصص یا کارآموز انجام می دهید
 • انتقال درون شرکتی بیش از 90 روز طول می کشد
 • آژانس اشتغال فدرال طبق ماده 39 قانون مهاجرت آن را تصویب کرده است، یا کار مرتبط به این مورد معاف از تصویب است
 • شما می توانید یک قرارداد کاری و در صورت لزوم نامه ای معتبر را برای مدت زمان انتقال درون شرکتی ارائه دهید

درخواست Mobile ICT Card

حداقل 20 روز قبل از وارد شدن به آلمان درخواست باید ارائه شود. در این مورد، اقامت و اشتغال در آلمان تا 90 روز در یک دوره 180 روزه مجاز می باشد تا زمانی که نتیجه اعلام شده است و این در صورتی است که اقامت صادر شده توسط کشور عضو اتحادیه اروپا هنوز معتبر باشد.

اگر پس از ورود به آلمان درخواست را ارائه دهید و اطلاعیه در مورد اقامت کوتاه مدت (Short-term mobility)  داشته باشد، باید اداره فدرال قبل از وارد شدن به کشور از آن مطلع گردد. در این مورد، با این حال، Mobile ICT Card باید برای حداقل 20 روز قبل از پایان مجوز اقامت کوتاه مدت (Short-term mobility) ارائه شود.

درخواست ممکن است درست همزمان با اطلاعیه در مورد اقامت کوتاه مدت (Short-term mobility)  صورت نگیرد. توجه داشته باشید، درخواست های مرتبط با Mobile ICT Card در صورتی که همزمان با اطلاع رسانی در مورد اقامت کوتاه مدت (Short-term mobility) ارائه شوند مطابق با بند C19 قانون مهاجرت، لغو شوند.

انتقال درون شرکتی

منبع: https://www.germany-visa.org

به پایان مقاله (انتقال درون شرکتی Intra Corporate Transfer) رسیدیم، امیدواریم مطالب ارائه شده در این مقاله، برای شما مخاطب محترم مفید واقع شود. در صورتیکه هر گونه سوال، نظر و یا پیشنهادی در مورد این مطلب، خرید آپارتمان در ترکیه ، خرید ملک در ترکیه ، خرید خانه در ترکیه ، سرمایه گذاری در ترکیه ، مهاجرت به ترکیه ، مهاجرت به آلمان و مهاجرت به اروپا دارید، از طریق فرم زیر می توانید اقدام نمایید. کارشناسان پرگاس در اسرع وقت به سوال هایتان پاسخ خواهند داد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
keyboard_arrow_up