سرمایه گذاری در کشور ترکیه

turkey-flag-background

سرمایه گذاری در کشور ترکیه

سرمایه گذاری در کشور ترکیه Investing in Turkey مزایای بسیار زیادی دارد و در این مقاله به طور مفصل به این موضوع بسیار مهم خواهیم پرداخت. ترکیه کشوری است که به دلیل داشتن نیروی کار واجد شرایط، رشد سریع جمعیت جوان و همچنین به دلیل استقرار در آسیا و اروپا، مورد توجه سرمایه گذاران خارجی زیادی قرار گرفته است.

سرمایه گذاری در کشور ترکیه

به لطف قانون سرمایه گذاریهای مستقیم خارجی که در سال 2003 به اجرا درآمد، تسهیلات ویژه ای برای سرمایه گذاران خارجی جهت سرمایه گذاری در کشور ترکیه فراهم شد. شرکت پرگاس با تجربه ای چند ساله در زمینه سرمایه گذاری و راه اندازی تخصصی بیزینس در کشورهای اروپایی و به طور ویژه در زمینه سرمایه گذاری در کشور ترکیه، در زیر به هشت دلیل معقول که چرا سرمایه گذاری در کشور ترکیه مناسب است، اشاره می کند.

1- معافیت گمرکی: ملیت های خارجی که به طور مستقیم در ترکیه سرمایه گذاری می کنند، می توانند به همان اندازه مزایای داده شده به سرمایه گذاران داخلی، از سرمایه گذاری در کشور ترکیه بهره مند شوند. یکی از این مزایا برای سرمایه گذاری اتباع خارجی معافیت از پرداخت گمرک است. به عنوان مثال ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز وارد شده از خارج از کشور در چارچوب قوانین سرمایه گذاری در کشور ترکیه از پرداخت گمرک معاف هستند.

سرمایه گذاری در کشور ترکیه

2- معافیت مالیات بر ارزش افزوده: از جمله امتیازات ویژه جهت سرمایه گذاران خارجی جهت سرمایه گذاری در این کشور این است که به هیچ وجه، مالیات بر ارزش افزوده ای برای ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز در داخل و خارج از كشور در چارچوب قوانین سرمایه گذاری در کشور ترکیه وجود ندارد و چون موضوع تجهیزات و ماشین آلات و از طرفی هزینه های مالیاتی از دغدغه های اصلی سرمایه گذاری در کشورهای مختلف می باشد، با چنین شرایط ویژه ای در کشور ترکیه راه برای سرمایه گذاران خارجی بسیار هموار شده است.

سرمایه گذاری در کشور ترکیه

3- پشتیبانی حق بیمه اجتماعی (مشارکت کارگران): برای اشتغال تأمین شده از طریق سرمایه گذاری در کشور ترکیه، سهم بیمه تأمین اجتماعی کارگران که بیش از مبلغ حداقل دستمزد قانونی محاسبه می شود، توسط دولت محقق می شود. این موضوع فقط برای سرمایه گذاریهایی که در مناطق آناتولی شرقی و جنوب شرقی آناتولی در چارچوب قوانین سرمایه گذاری در کشور ترکیه انجام می شود، معتبر است. محدودیت زیادی برای استفاده از حق بیمه اجتماعی وجود ندارد و 10 سال اعتبار دارد.

سرمایه گذاری در کشور ترکیه

4- تخصیص زمین: برای سرمایه گذاری هایی که گواهی سرمایه گذاری در کشور ترکیه برای آنها صادر شده، در چارچوب مقررات وزارت دارایی کشور ترکیه زمین به سرمایه گذاران خارجی اختصاص می یابد. مزایا و پشتیبانی های بسیاری در این زمینه وجود دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت https://www.invest.gov.tr مراجعه کنید.

سرمایه گذاری در کشور ترکیه

5- انتقال آسان درآمد سرمایه گذاران خارجی به خارج از کشور: سرمایه گذاران خارجی در مقابل توافق خسارت، پروانه، مدیریت و موارد مشابه مانند سود، فروش و انحلال فعالیتهای خود در ترکیه، می توانند درآمد خود از سرمایه گذاری در کشور ترکیه را بدون کوچکترین مانعی و به آسانی به خارج از کشور ترکیه انتقال دهند.

سرمایه گذاری در کشور ترکیه

6- پرداخت نکردن مالیات مضاعف: جهت جلوگیری از پرداخت مالیات مضاعف هم در کشور سرمایه گذاران و هم در خود کشور ترکیه، این کشور با بیش از 80 کشور، توافق نامه امضا کرده است. برخی از کشورهایی که ترکیه در زمینه توافق برای جلوگیری از مالیات مضاعف با آنها توافق کرده است عبارتند از: ایالات متحده آمریکا، آلمان، جمهوری آذربایجان، جمهوری خلق چین، فرانسه، کره جنوبی، گرجستان، ایران، قطر، مالزی، پاکستان، روسیه، سنگاپور، اردن و…

سرمایه گذاری در کشور ترکیه

7- کسب شهروندی با سرمایه گذاری در کشور ترکیه: در صورت احراز شرایط زیر، سرمایه گذاران خارجی از طریق سرمایه گذاری در کشور ترکیه می توانند تابعیت یا امتیاز شهروندی کشور ترکیه را بدست آورند:

  • سرمایه گذاری مستقیم حداقل 500 هزار دلار آمریکا
  • خرید ملک به مبلغ حداقل 250 هزار دلار آمریکا
  • ایجاد اشتغال برای حداقل 50 نفر ترک تبار
  • سپرده گذاری حداقل 500 هزار دلار آمریکا در بانکهای فعال در ترکیه برای حداقل مدت 3 سال
  • خرید اوراق بهادار دولت حداقل 500 هزار دلار آمریکا به شرط نگهداری آنها به مدت سه سال

سرمایه گذاری در کشور ترکیه

8- سهولت شروع بیزینس در ترکیه: از سال 2017 سیستم (one stop office) برای سرمایه گذاران خارجی به بهره برداری رسیده است. مطابق این سیستم، یک سرمایه گذار خارجی می تواند تمام تصمیمات خود را با مراجعه به آژانس توسعه در استانبول هنگام تصمیم گیری برای سرمایه گذاری در کشور ترکیه انجام دهد. به عبارت دیگر، کلیه معاملات مربوط به گواهینامه ها، پروانه ها و غیره در یک مرکز انجام می شود. در عین حال، برای گسترش این سیستم در سطح کشور برنامه ریزی شده است و سرمایه گذاران داخلی را نیز تحت پوشش خود قرار می دهد. از این طریق، سرمایه گذاران خارجی قادر خواهند بود فعالیت های خود را در اسرع وقت بدون موانع پراکندگی مراجع رسیدگی کننده، در ترکیه شروع کنند.

سرمایه گذاری در کشور ترکیه

شرکت پرگاس با کادری مجرب و دلسوز در خدمت شما هموطنان گرامی می باشد

به پایان مقاله ( سرمایه گذاری در کشور ترکیه Investing in Turkey ) رسیدیم، امیدواریم مطالب ارائه شده در این مقاله، برای شما مخاطب محترم مفید واقع شود. در صورتیکه هر گونه سوال، نظر و یا پیشنهادی در مورد این مطلب، خرید آپارتمان در ترکیه ، خرید ملک در ترکیه ، خرید خانه در ترکیه ، سرمایه گذاری در ترکیه ، مهاجرت به ترکیه ، مهاجرت به آلمان و مهاجرت به اروپا دارید، از طریق اطلاعات تماس پایین صفحه و نیز فرم زیر می توانید اقدام نمایید. کارشناسان پرگاس در اسرع وقت به سوال هایتان پاسخ خواهند داد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
keyboard_arrow_up