مهاجران یهودی

germany-immigration-flag-background

مهاجران یهودی Jewish Immigrants

در این مقاله اطلاعات مورد نیاز در مورد شرایط پذیرش، مراحل پذیرش و شرایط قانونی اساسی مهاجران یهودی که مایل به ورود به کشور آلمان هستند را مطالعه خواهید کرد. بر اساس قانون مهاجرت از تاریخ 1 ژانویه 2005، مهاجران یهودی مجبور به درخواست ویزا برای ورود به کشور آلمان با توجه به قانون مهاجرت شده اند. از سال 1991 تا 2004، Länder فدرال تمام مهاجران یهودی از کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق را پذیرفتند.

مهاجران یهودی

رئیس جمهورهای مربوطه تصمیم گرفتند بر اساس قانون پناهندگان قاچاق، (قانون مربوط به اقدامات برای پناهندگان پذیرفته شده به عنوان بخشی از کمپین های بشردوستانه Humhag (Humhag در زمانی که قانون مهاجرت در تاریخ 1 ژانویه 2005 به تصویب رسید، متوقف شد. از آن به بعد، پناهندگان یهودی مجبور به درخواست ویزا برای ورود به آلمان بر اساس قانون مهاجرت شده اند.

توجه: متقاضیان یهودی از تاریخ  1 ژوئیه 2004 ، زمانی که کشورهای بالتیک استونی، لیتوانی و لتونی که به اتحادیه اروپا پیوستند، از این کشورها پدیرفته شدند.

درخواستهای مهاجران یهودی

درخواستهای از قبل ارائه شده: درخواستهایی که قبل از 1 ژوئیه 2001 ارائه شده اند، (درخواستهای از قبل ارائه شده) هستند. آنها توسط Länder فدرال پردازش می شوند. مقررات Humhag برای تمامی این درخواست ها اعمال می شود.

درخواست های موقت: درخواست هایی که بین 1 ژوئیه 2001 تا 31 دسامبر 2004 ارائه شده اند و هنوز کامل نشده است، توسط  اداره فدرال مهاجرت و پناهندگان پردازش خواهند شد (BAMF). آنها به عنوان (درخواستهای موقت) نامیده می شوند. BAMF این درخواستها را مطابق با قوانین مندرج در قانون مهاجرت (بند 23 ماده 2) پردازش میکنند.

درخواستهای جدید: درخواستهای ارائه شده پس از 1 ژانویه 2005 به عنوان درخواست های جدید معرفی می شوند. آنها همچنین توسط BAMF پردازش می شوند. توجه: با توجه به پیش شرط های خاص، مهاجران یهودی که تأییدیه پذیرش را در گذشته دریافت کرده اند و از ان استفاده نکرده اند، از تاریخ 21 مه 2015 امکان پذیرش را دارند.

معیارهای پذیرش

معیارهای پذیرش ویژه ای برای مهاجران یهودی در آلمان اعمال می شود. مقررات ویژه ای که برای قربانیان آزار و اذیت ملی سوسیالیستی اعمال می شود. متقاضیان باید:

  • شهروندان متعلق به اتحاد جماهیر شوروی سابق باشند و یا به عنوان یک فرد بدون سرپرست در آنجا حداقل از 1 ژانویه 2005 زندگی کرده باشند
  • ملیت یهودی داشته باشند یا حداقل یکی از والدین و یا یکی از پدر و مادربزرگ ها یهودی باشند. علاوه بر این، آنها نباید مذهب دیگری غیر از یهودیت را دنبال کنند
  • مهارت های زبان آلمانی داشته باشند (حداقل سطح A1 ) این نیز مربوط به اعضای خانواده است. استثنائات در مورد کودکاني كه هنوز 15 ساله نشده اند و قبل از 15 سالگی وارد آلمان شده اند، وجود دارد
  • اثبات اینکه آنها در یک جامعه یهودی در آلمان پذیرفته خواهند شد. BAMF مستندات رسمی را از گواهی ارائه شده توسط Zentrale Wohlfahrtsstelle der Juden (دفتر مرکزی رفاه یهودیان) دریافت خواهد کرد. اتحادیه یهودیان در این فرآیند دخیل خواهند بود و می توانند بیانیه ای ارائه دهند
  • دلایل مثبت پایبندی به یهودیت را ارائه دهید. اداره فدرال مهاجرت و پناهندگان بر اساس درخواست این موضوع را صادر می کند. BAMF شرایط خانوادگی را در این مورد شامل خواهد کرد. معیارها شامل مهارت های زبان، مدارک و تجربه حرفه ای و سن مهاجران است.

قربانیان آزار و شکنجه ملی سوسیالیست

افرادی که در یک کشور متعلق به اتحاد جماهیر شوروی سابق قبل از 1 ژانویه 1945 متولد شده اند، بعنوان قربانی آزار و اذیت ملی سوسیالیست بشمار می آیند و افرادی که قبل از1 ژانویه 1945 در خارج از این منطقه متولد شده اند می توانند از این مقررات استفاده کنند اما باید شواهد معتبری برای آزار و اذیت ارائه دهند.

قربانیان آزار و شکنجه ملی سوسیالیستی مجبور نیستند مهارتهای زبان آلمانی را اثبات کنند. اثبات پذیرش در جامعه یهودی در این مورد ضروری نیست. اداره فدرال می تواند شواهد ارائه شده از مهارت های زبان آلمانی در موارد سخت بودن آن را رد کند.

روش و مراحل درخواست

از ارسال درخواست خود تا ورود به آلمان مرحله اول: مهاجران یهودی تنها می توانند درخواست های خود را از طریق دفترهای دیپلماتیک آلمان در کشور خود ارائه دهند. افسر مسئول، کامل و معتبر بودن درخواست ها را بررسی می کند، علاوه بر این، مصاحبه ای با متقاضیان انجام می دهد و مدارک را به اداره فدرال مهاجرت و پناهندگان (BAMF) برای پردازش ارسال می کند.

مرحله دوم: اداره فدرال واجد شرایط بودن متقاضی را بررسی کرده  و نتیجه را به دفتر دیپلماتیک مسئول ارسال می کند و نتیجه تصمیم، نشانگر مجاز بودن و نبودن مهاجر یهودی برای ورود به کشور آلمان می باشد.

مرحله سوم: دفتر مسئول نتیجه را به متقاضیان یهودی اطلاع داده و در صورت تصمیم مثبت، متقاضیان می توانند برای ویزا به مدت یک سال درخواست دهند تا بتوانند به آلمان مهاجرت کنند و باید تا ظرف 90 روز وارد آلمان شوند.

 

مهاجران یهودی

به پایان مقاله (مهاجران یهودی Jewish Immigrants) رسیدیم، امیدواریم مطالب ارائه شده در این مقاله، برای شما مخاطب محترم مفید واقع شود. در صورتیکه هر گونه سوال، نظر و یا پیشنهادی در مورد این مطلب ، خرید آپارتمان در ترکیه ، خرید ملک در ترکیه ، خرید خانه در ترکیه ، سرمایه گذاری در ترکیه ، مهاجرت به ترکیه ، مهاجرت به آلمان و مهاجرت به اروپا دارید، از طریق فرم زیر می توانید اقدام نمایید. کارشناسان پرگاس در اسرع وقت به سوال هایتان پاسخ خواهند داد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
keyboard_arrow_up