متخصصان واجد شرایط

germany-immigration-flag-background

متخصصان واجد شرایط Qualified professional

متخصصان واجد شرایط می توانند با اجازه اقامت، مطابق با قانون 18 اقامت کشور آلمان، در صورتی که دارای شرایط زیر باشند، مجوز کار دریافت نمایند.

  • پیشنهاد شغلی خاص دریافت کرده باشند
  • پیش نیازهای کلی برای صدور مجوز اقامت را دارا باشند
  • آژانس استخدام فدرال آلمان موافقت خود را نسبت به اشتغال متقاضی اعلام نموده باشد

متخصصان واجد شرایط

مجوز اقامت برای اشتغال

کارکنان

اگر پیشنهاد برای اشتغال به کار دارید و واجد شرایط دریافت آن هستید (پاسپورت و تمکن مالی دارید و هیچ دلیلی برای اخراج و عدم پذیرش درخواست وجود ندارد)، در اینصورت میتوانید مجوز اقامت کشور آلمان، به منظور اشتغال دریافت کنید.

به طور کلی آژانس استخدامی فدرال آلمان، باید رضایت خود را نسبت به واجد شرایط بودن فرد برای کسب و کار با مدرک و تجربه کاری و یا بدون آن اعلام نماید. به استثنای متخصصان واجد شرایط مثل مدیران و کسانی که در فعالیت های علمی، تحقیق و توسعه فعالیت می کنند (بر اساس قانون  3 و 5 مقررات اشتغال) که نیازی به رضایت آژانس استخدامی فدرال ندارند.

در طول مدت اقامت در کشور آلمان (بر اساس بخش 18 قانون مهاجرت)، ساعات کار به طور تمام وقت منجر به کسب مجوز اقامت می شود، در حالی که ساعات تحصیل و ساعات کارآموزی در آلمان نصف به شمار می آیند. اگر قصد دارید شغلی را بپذیرید که نیاز به آموزش و صلاحیت دارد، اقامت موقت از طریق کارت آبی اتحادیه اروپا ممکن است (بر اساس بخش A19 قانون مهاجرت).

متخصصان واجد شرایط

فارغ التحصیلان دانشگاه

فارغ التحصیلان دانشگاه که قصد دارند در زمینه تحصیلی خود وارد بازار کار شوند، با توجه به شرایط ذیل، می توانند برای اقامت موقت (کارت آبی) در آلمان درخواست کنند:

  • دریافت مدرک تحصیلی از آلمان یا موسسه شناخته شده (دانشگاههای قابل قبول خارجی)
  • پیشنهاد کار یا قرارداد کاری
  • حداقل درآمد ناخالص سالانه (در حال حاضر) 48،400 یورو و یا 37،752 یورو در مشاغل خاص

کارت آبی اتحادیه اروپا یک نوع اقامت موقت با مزایای بسیار است و در ابتدا برای حداکثر چهار سال صادر و دارای اعتبار می باشد. اگر مدت قرارداد کاری کمتر از 4 سال باشد، مدت زمان اعتبار مجوز اقامت صادر شده برابر با مدت قرارداد کار به علاوه سه ماه می باشد.

قبل از ورود به آلمان می توانید تاییدیه مدرک دانشگاهی خود را بگیرید. اگر سوالی در مورد رسمیت مدرک خود دارید، می توانید با خط تلفن فدرال آلمان مهاجرت و پناهندگان با شماره تلفن مخصوص ارزیابی مدارک 1111-1815-30-49+ تماس بگیرید و یا برای به رسمیت شناختن مدارک خارجی به وب سایت www.bamf.de مراجعه نمایید. اگر گواهی نامه تحصیلیتان به رسمیت شناخته شود و یا حتی اگر مقایسه مدرک دانشگاهی فراهم نشود، مقامات به طور کلی به توصیه های دفتر مرکزی آموزش و پرورش خارجه هنگام ارزیابی مدارک شما مراجعه می نمایند.

با در نظر گرفتن میانگین درآمد ناخالص سالانه مورد نیاز (حداقل درآمد ناخالص سالانه (در حال حاضر) 48،400 یورو و یا 37،752 یورو در مشاغل خاص)، رضایت آژانس استخدام فدرال آلمان برای کار (بر اساس بند 2 و 1 ماده  2 الف قانون استخدام) مورد نیاز نیست.

برای مشاغل خاص و متخصصان واجد شرایط این قانون اعمال نمی شود (بر اساس بخش 2 قانون مقررات اشتغال)، این موارد شامل دانشمندان علوم طبیعی، ریاضیدانان، مهندسان، پزشکان ( بجز دندانپزشکان) و متخصصان علمی در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات می باشد.

دیگر افراد واجد شرایط، فارغ التحصیلان معمولا باید رضایت آژانس استخدامی فدرال آلمان را برای کارت آبی اتحادیه اروپا کسب نمایند، مگر اینکه دارای مدرک دانشگاهی از کشور آلمان باشند (بر اساس قانون بخش 2 شماره 2 ب مقررات اشتغال).

متخصصان واجد شرایط

اگر فارغ التحصیل دانشگاه هستید، و شغل مناسبی را مطابق با شرایط تحصیلی تان دارا هستید، با این حال درآمد شما کمتر از حداقل درآمد (حداقل درآمد ناخالص سالانه (در حال حاضر) 48،400 یورو و یا 37،752 یورو در مشاغل خاص) برای دریافت کارت آبی می باشد، در این مورد می توانید برای اقامت موقت کار بر اساس بند 18 ماده 4 قانون مهاجرت درخواست ارائه دهید.

به پایان مقاله (متخصصان واجد شرایط Qualified professional) رسیدیم، امیدواریم مطالب ارائه شده در این مقاله، برای شما مخاطب محترم مفید واقع شود. در صورتیکه هر گونه سوال، نظر و یا پیشنهادی در مورد این مطلب، خرید آپارتمان در ترکیه ، خرید ملک در ترکیه ، خرید خانه در ترکیه ، سرمایه گذاری در ترکیه ، مهاجرت به ترکیه ، مهاجرت به آلمان و مهاجرت به اروپا دارید، از طریق فرم زیر می توانید اقدام نمایید. کارشناسان پرگاس در اسرع وقت به سوال هایتان پاسخ خواهند داد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
keyboard_arrow_up